Фестиваль «Тарас Бульба» цього року відзначав двадцятиріччя. Ювілейний проект цілком відповідав духу останніх фестивалів — або він не відбувається взагалі, або відбувається при мінімально витрачених грошах. Ніякого помпезного святкування, ніяких особливих гостей — наче це і не легендарний і відомий сотням тисяч меломанів рок-фестиваль…
А «Тарас Бульба» справді єдиний на Рівненщині культурно-мистецький захід, про який добре знають далеко за межами регіону. Насамперед завдяки його пострадянській історії, коли заснування націоналістичного рок-фестивалю у 1991 році стало справжнім проривом для прогресивної молоді України. З моменту відродження у 2002 році «Тарас Бульба» більше почав приваблювати любителів важкої музики, яким політика байдужа, а відтак проект щоразу перебивався «з копійки на копійку». Особливо це було відчутно в останні роки. Цікаво, що кожного разу рівненська обласна влада не звертала на «Бульбу» жодної уваги — ніби вам місто Дубно допомагає, ось і крутіться. І навіть усвідомлення того, що «Бульба» — це єдиний фестивальний проект на Рівненщині, який при правильній рекламі та організації може мати успіх у любителів подієвого туризму, не допомагає.
А ось дубенська влада до фестивалю ставиться з перемінним успіхом. При попередньому міському голові він був на межі зникнення, але вже нині новий керівник міста Василь Антонюк гордо заявляє — за його каденції фестиваль буде існувати. І не просто існувати, а розвиватися.
Першим кроком цього розвитку організатори називають його винесення з центрального майдану Дубна наступного року. На стадіоні «Спартак» планують і належні умови для наметового містечка влаштувати, і плату за вхід на концерти організувати, а звідси — і відомих «хедлайнерів» запрошувати. Тобто зробити все так, як на цивілізованих європейських рок-фестивалях.
А поки дубенський фестиваль пишається тим, що не став «мажорним» фестивалем — викиданням мільйонів на «розкручених зірок». А навпаки, сам вирощує «зіркових» виконавців, щоправда, у жанрі «важкої» музики. Ці «зірки» цього року влаштували свято собі подібним любителям музики на другий день «Бульби» — тут і переможці свого часу «Ніагара» та «Анна», і популярний серед «неформалів» гурт «ТОЛ». А на рокерів-»мажорів», як їх називає один з членів журі, в організаторів грошей не вистачило. Якщо ще навесні вони сподівалися запросити колективи, котрі у 90-ті на «Бульбі» тріумфували, то вже перед початком питання витрачання грошей, яких і так немає, на гонорари відомим рокерам не стояло. Кажуть, відмовився генеральний спонсор…
Якщо відкинути всі організаційні моменти, то музична частина, яка у Дубні завжди є конкурсом серед молодих рок-гуртів, вийшла не слабшою, аніж раніше. Хоча, як зазначив давній друг фесту і член журі Серго Чантурія, якщо загалом рівень учасників падає, то музична майстерність переможців — навпаки, щороку все краща й краща. Зокрема, луцький поп-рок — гурт лише з дворічною історією «Фіолет», виборовши гран-прі, визнаний кращим не лише серед 22 команд, які приїхали в Дубно, а й серед 200 колективів, які взяли участь у попередніх відборах. Цікаво, але попри всі організаційні проблеми, таких відборів до «Бульби-2011» було аж вісім у діаметрально протилежних регіонах країни. Члени журі пояснюють це тим, що у фестивалю немає грошей, але є друзі, які самі колись були до нього причетні — або як гості, або як учасники конкурсу.
Загалом фінальна картина конкурсу виглядає таким чином: гран-прі їде у Луцьк, перша премія дісталася гуртам «Swamp FM» (Львів) та «Up/Down» (Вінниця), друге та третє місця — командам «Галяк» (Київ) та «Чумацький шлях» (Хмельницький) відповідно. Особливих ексцесів, як то зламаних парканів та побитих шибок, зазначає міський голова Дубна, протягом трьох днів фестивалю не було. Можливо, цьому посприяла певна організаційна робота у наметовому містечку, де раніше панував повний хаос та алкоголь. Але цього разу там була охорона, електроенергія та платня за наметомісце.
Источник: Газета "Рівне вечірнє" | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости " «Тарас Бульба 2011»: скромний ювілей"